Pomoč, ali veste?

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. dec 2006 18:14

Ravno to zadevo iz pomurskih lekarn sem imela, pa ni nič pomagalo. Kako se imenuje šampon iz Avstrije, pa ne vem več. Enostavno sem tam magistri povedala, za kaj gre in mi je dala šampon, balzam in glavniček, ki je bil dosti gostejši, kot domači. Glavniček še imam, ostalo pa smo porabili in embalažo vrgli v smeti, tako da sedaj ne vem imena tega šampona. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. dec 2006 23:30

Dragička, moja hči je imel uši,ko je bila v vrtcu, lase pa izjemno močne in goste. Idealno gojišče, je rekla frizerka. Ni pomagalo nič: ne specialni šampon (pred desetimi leti je stal tri tisoč tolarjev!!!), ne elektronski glavnik, s katerim smo vsak dan česali po glavi, da se nam je mešalo, ne razno razni domači zvarki...Strigli smo jo non stop, uši pa ko smetja...vsak dan smo se menda trije menjavali, da smo jih takole med nohti "pokali" oziroma ubijali, ne vem, česa vse nismo počeli... Uši pa vedno več... Na koncu je pomagal pitroid. Insekticid, ki so ga dajali včasih na krompir. Sliši se kruto, ampak ko niti petrolej ni pomagal, kot so svetovale babice, smo otroku glavo potresli s pitroidom (kupili v lekarni, kmetijski!!!), zavili v plenico in tako dvakrat. In po šestih mesecih peklenskih muk je pitroid odpravil uši in jihveč ni bilo blizu!!! Mamamia mamamia

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

10. dec 2006 7:07

Biokill je zakon. Mi smo jih dobili na bazenu, vključno z mano. Samo to je pomagalo. Vem pa, da se tega poslužujejo tudi že vzgojiteljice v vrtcih... Tina

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

11. dec 2006 10:12

Tudi sosedovi deklici 16 in 13 let sta jih dobili. Na njuno veselje je zaradi uši mamica popustila njuni želji da si pobarvata lase (na blond s peroksidom ). Uši menda takoj ni bilo več. dzoana

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

11. dec 2006 11:45

Nisem prebirala vse za nazaj, ampak če bi mojega dolgolasca doletela takšna usoda, da bi se mu kaj zaredilo, bi mu svetovala kar mačji šampon, ki ga imamo itak vedno pri roki Z nercem in prijetnim vonjem po svežem Pozdravček! Vrana

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

11. dec 2006 12:33

Moja frizerka pravi, da nobena barvana glava nima uši. Barvanje las uniči vse uši in gnide. Za otroke bi pa dvakrat premislila, če bi šla v to varianto. tanja tominec

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

10. mar 2008 0:04

Se spomnim, v koloniji, kakšnih 30 let nazaj, so nas postrojevali kot v taborišču. Tiste z ušmi na levo, ostali na desno. Smo se počutili kakor , da smo na smrt obsojeni . So nas potem z enim prahom posipal. Baje sem imela samo eno gnido in so mi mogel vseeno to naredit, sem se namreč počutila tako grozno, da sem se takoj ko sem prišla do telefona mami potožla. LP, Rmeli Rmeli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti